Αγαπημένα group - καλλιτέχνες

...που απαρτίζουν την Ελληνόφωνη Ροκ σκηνή!!!

Αγαπημένα group - καλλιτέχνες

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Τετ Απρ 15, 2009 12:01 am

Σκοπος της δημιουργιας αυτου του θρεντ ειναι να γραφει ο καθεις τις μπάντες που γουσταρει!
Καινουριες , παλιες ,ενεργες , ανενεργες ,σολο καλλιτεχνες κλπ! Δεν βαζω περιορισμο στο νουμερο...οσους θελουμε! Και τους λογους για τους οποιους γουσταρουμε την μουσικη τους! Επισης μπορουμε να αναφερουμε και οσα δεν μας αρεσαν σε μια μπαντα και τους λογους! ;)
Mην φτυνετε κατω υπαρχουν πολλοι απο πανω σας!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσ.: 491
Εγγραφη: Τετ Φεβ 18, 2009 8:37 pm

Re: Αγαπημένα group - καλλιτέχνες

Δημοσίευσηαπό renos. την Τετ Απρ 15, 2009 11:12 am

εαν κατσω να γραφω δε θα αρκεσει ο χωρος εδω :P ενα περιπου: τρυπες,magic de spell,διαφανα κρινα,παυλος σιδηροπουλος,μιλτιαδης πασχαλιδης,σωκρατης μαλαμας,γιαννης αγγελακας,ενδελεχεια,υπογεια ρευματα,τσοπανα ρειβ,οι φοβοι του πριγκηπα,de facto,τα φωτα που σβηνουν,κορε υδρο,θανασης παπακωνσταντινου,στρογγυλο κιτρινο,πετρος θεοτοκατος,παυλος παυλιδης,ξυλινα σπαθια,μωρα στη φωτια,ορφεας περιδης,χρηστος θηβαιος,αλκινοος ιωαννιδης,βασιλης καζουλης και αλλα πολλααααα :D
Άβαταρ μέλους
renos.

Δημοσ.: 237
Εγγραφη: Παρ Μαρ 20, 2009 4:04 pm

Δημοσίευσηαπό SoΦα(n)ky την Τετ Απρ 15, 2009 1:06 pm

λοιπον παμε:ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ,σωκρατης μαλαμας,ξυλινα σπαθια,μιλτος πασχαλιδης,γιαννης χαρουλης,λαυρεντης μαχαιριτσας,πυξ λαξ,χρηστος θηβαιος,ορφεας περιδης,σταθης αρτινος,πανος & χαρης κατσιμιχας,βασιλης παπακωνσταντινου,(θα εγραφα και nirvana και gn'r αλλα γραφουμε μονο ελληνες καλλιτεχνες)
η αγαπη ειναι σαν την ενεργεια,δεν χανεται απλα αλλαζει μορφες
Άβαταρ μέλους
SoΦα(n)ky
Site Admin

Δημοσ.: 505
Εγγραφη: Τρί Απρ 14, 2009 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Τετ Απρ 15, 2009 3:10 pm

ωραιες επιλογες ;) θα γραψω και εγω εντος των επομενων ωρων :)
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Τετ Απρ 15, 2009 6:20 pm

συμφωνω κι εγω μ ολα τα παραπανω...ειναι τοσοι πολλοι καλλιτεχνες τι να πρωτογραψεις...τοσα πολλα ωραια γκρουπ και τοσοι καλλιτεχνες,αλλα αυτο ειναι τουλαχιστον ωραιο,δεν βρισκετε?
ειμαι φανατικος του παυλου παυλιδη τοσο απο την εποχη των σπαθιων οσο και της σολο καριερας του..απιστευτοι στιχοι και καταπληκτικη μουσικη...ειναι ωραια η μελαγχολια του τελικα...
mitsos zoup

Δημοσ.: 448
Εγγραφη: Τρί Απρ 14, 2009 12:18 am

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Πέμ Απρ 16, 2009 2:02 am

Ειναι πολυ θετικο φιλε Μητσο Ζουπ! Εξαλλου το ζητουμενο ειναι να ανακαλυπτουμε συνεχως, να αναθεωρουμε, να σχηματιζουμε γνωμες κλπ ή πιο απλα να ψαχνομαστε. Και οχι να βαλουμε στην "κορυφη" 5-6 καλλιτεχνες και αυτο ειναι ολο...

Οι δικοι μου ειναι παρα πολλοι!

Απο συγκροτηματα ειναι οι: Tρυπες , Ενδελεχεια, Μωρα στη φωτια , Magic de spell, Ξυλινα σπαθια, Υπογεια ρευματα, οι Μασκες ,Μονταζ,Η3 (υδρογονο 3), Αρνακια, Μοτιβο 4, Μαυρη Μαγιονεζα, Πρασσειν Αλογα, Εν λευκω, Μωβαστρο, Σμερνα , Αχαιοι κ.α

Απο καινουρια ξεχωρισα κυριως: Mειδιαμα, Παρρησια, Νεκυια, Entelia κ.α

Απο σολο καλλιτεχνες: Σωκρατης Μαλαμας, Θανασης Παπακωνσταντινου, Παυλος Παυλιδης,Νικολας Ασιμος, Παυλος Σιδηροπουλος, Φοιβος Δεληβοριας κ.α
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό fofonka την Πέμ Απρ 16, 2009 2:13 am

palianthrwpos έγραψε:Απο καινουρια ξεχωρισα κυριως: Mειδιαμα, Παρρησια, Νεκυια, Entelia κ.α

Και τα 4 γρουπ είναι φοβερά!! Αν δεν κάνω λάθος palianthrwpe σου έδωσα κομμάτια κ απο τα 4 αυτά γκρουπ (και οι "Στο Όνειρο" τα σπάνε!!) :D .. Οι Νέκυια πριν λίγο καιρό βγάλανε τον πρώτο τους δίσκο.. Ελπίζω κάποια στιγμή να βγάλουν και οι υπόλοιποι...
fofonka
Site Admin

Δημοσ.: 373
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 19, 2009 3:44 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Πέμ Απρ 16, 2009 2:45 am

fofonka έγραψε:
palianthrwpos έγραψε:Απο καινουρια ξεχωρισα κυριως: Mειδιαμα, Παρρησια, Νεκυια, Entelia κ.α

Και τα 4 γρουπ είναι φοβερά!! Αν δεν κάνω λάθος palianthrwpe σου έδωσα κομμάτια κ απο τα 4 αυτά γκρουπ (και οι "Στο Όνειρο" τα σπάνε!!) :D .. Οι Νέκυια πριν λίγο καιρό βγάλανε τον πρώτο τους δίσκο.. Ελπίζω κάποια στιγμή να βγάλουν και οι υπόλοιποι...

Nαι εσυ μου τα δωσες :P (οπως και πααααρα πολλα αλλα) αλλα μη μου την βγαινεις και πολυ να ουμ γιατι την σουπερ παρουσιαση για τους Νεκυια εγω την εγγραψα :P
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό fofonka την Πέμ Απρ 16, 2009 2:58 am

palianthrwpos έγραψε:αλλα μη μου την βγαινεις και πολυ να ουμ γιατι την σουπερ παρουσιαση για τους Νεκυια εγω την εγγραψα :P

:lol: :lol: :lol: :lol: αφού πρώτα σου έδωσα το cd τους!... :lol: :lol: δεν αναφερόμουν σε σένα, γενικά το είπα!!
fofonka
Site Admin

Δημοσ.: 373
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 19, 2009 3:44 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Πέμ Απρ 16, 2009 3:07 am

fofonka έγραψε:
palianthrwpos έγραψε:αλλα μη μου την βγαινεις και πολυ να ουμ γιατι την σουπερ παρουσιαση για τους Νεκυια εγω την εγγραψα :P

:lol: :lol: :lol: :lol: αφού πρώτα σου έδωσα το cd τους!...

:lol: :lol: :lol: απο ετοιμολογια βλεπω σκιζουμε :P
Και για να επανελθω σε οντοπικ ρυθμους...
fofonka έγραψε:Οι Νέκυια πριν λίγο καιρό βγάλανε τον πρώτο τους δίσκο.. Ελπίζω κάποια στιγμή να βγάλουν και οι υπόλοιποι...

Μακαρι...Και σαν 2η ευχη: Να εχουν οι δισκοι τους την παραγωγη του δισκου των Νεκυια!!!
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό isovitis την Παρ Απρ 17, 2009 3:32 pm

καλησπέρα. για μένα ο καλύτερος έλληνας rock καλλιτέχνης ήταν, είναι και θα είναι ο "πρίγκιπας" και πατέρας της ελληνικής rock Παύλος Σιδηρόπουλος
isovitis

Δημοσ.: 4
Εγγραφη: Τετ Απρ 01, 2009 6:59 pm

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Παρ Απρ 17, 2009 9:31 pm

οτι και να πουμε για τον ΠΑΥΛΟ θεωρω οτι ειναι πολυ λιγο ....μακαρι να ηταν ακομα μαζι μας ...
αλλα ευτυχως αφησε τοσα πολλα πισω του για ολους μας...τεραστια προσωπικοτητα απ ολες τις αποψεις
mitsos zoup

Δημοσ.: 448
Εγγραφη: Τρί Απρ 14, 2009 12:18 am

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης Ψ την Δευτ Απρ 27, 2009 9:42 am

Να βάλω και 'γω κάνα-δυο μπάντες που δε λέει να ξεχαστούν, όπως "Εκτός Ελέγχου" και "Πίσσα και Πούπουλα"
Δημήτρης Ψ

Δημοσ.: 74
Εγγραφη: Παρ Απρ 10, 2009 2:48 pm

Δημοσίευσηαπό Iwanna την Δευτ Μάιος 04, 2009 6:40 pm

Simfwnw apolita me ta perissotera pou ipothikan parapanw....Pragmatika thaumazw tragoudistes kai sigkrotimata opws: trypes, endelexeia, xylina spathia, ipogeia reumata, iwannadi, pasxalidi, orfea peridi k.l.p...Vevaia exoun anaferthei arketa onomata sigkrotimatwn pou den gnwrizw mias kai eimai sxetika nea fan autou tou eidous mousikis alla elpizw oti tha ta mathw siga siga opws kai ti douleia autwn!!! :)
Iwanna

Δημοσ.: 10
Εγγραφη: Δευτ Απρ 27, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό free_life την Δευτ Μάιος 04, 2009 7:24 pm

to kathe sygrotima alla k o kathe tragoudistis exoun na sou dosoun pragmata monadika.. pragmatika axizei ton kopo na ta gnoriseis.. ;) ;)
free_life

Δημοσ.: 100
Εγγραφη: Δευτ Απρ 06, 2009 8:20 pm

Επόμενο

Επιστροφή στην Συγκροτήματα - Kαλλιτέχνες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες