Παύλος Παυλίδης

...που απαρτίζουν την Ελληνόφωνη Ροκ σκηνή!!!

Παύλος Παυλίδης

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Τετ Απρ 15, 2009 6:30 pm

λοιπον παιδια κανω την αρχη...ειμαι τεραστιος φαν του παυλιδη απο τα σπαθια αλλα κ της σολο καριερας του...ειχαμε παει στις αρχες του μηνα στο γκαγκαριν για ενα λαιβ του και ακουσα πολλες αποψεις σχετικα με την μετεπειτα πορεια του...
για μενα ειναι τεραστιος καλλιτεχνης,καθε του δισκογραφικο βημα και λαιβ του(πιστεψτε με εχω παει σε πολλα) εχει τη δικη του μαγεια... απλα κανει κατι διαφορετικο απ οτι υπηρχε στα σπαθια...δεν ειναι κατι ασχημο ...απλα πιστευω οτι το διαφορετικο μας φαινεται παντα καπως...
mitsos zoup

Δημοσ.: 448
Εγγραφη: Τρί Απρ 14, 2009 12:18 am

Re: Συγκροτήματα - Kαλλιτέχνες

Δημοσίευσηαπό fofonka την Τετ Απρ 15, 2009 7:22 pm

Και σε μένα αρέσει πολύ ο Παυλίδης οπότε δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη.. Πολλοί παντως θεωρούν πως κακώς διέλυσε τα σπαθιά εφόσον συνέχισε με τους B-movies, είναι κάτι σαν κοροϊδία..
fofonka
Site Admin

Δημοσ.: 373
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 19, 2009 3:44 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη

Re: Συγκροτήματα - Kαλλιτέχνες

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Πέμ Απρ 16, 2009 12:13 am

Μιας και δεν υπαρχει θεμα για καποιο συγκροτημα ή καλλιτεχνη θα μου επιτρεψεις mitsos zoup να αλλαξω το θεμα σε "Παύλος Παυλίδης" ;)
Mην φτυνετε κατω υπαρχουν πολλοι απο πανω σας!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσ.: 491
Εγγραφη: Τετ Φεβ 18, 2009 8:37 pm

Re: Παύλος Παυλίδης

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Πέμ Απρ 16, 2009 12:57 am

Μου αρεσει και εμενα ο Παυλιδης! Γραφει απιστευτους στιχους ,ωραιες μουσικες και εχει πολλες φωνητικες δυνατοτητες! Εμενα μου αρεσε περισσοτερο με τα σπαθια και γενικα μου αρεσει πολυ η στροφη των σπαθιων στον ηλεκτρονικο ηχο!
Το "Μια ματια σα βροχη" το κατατασσω μεσα στους 5 καλυτερους δισκους της Ελληνοφωνης ροκ σκηνης (υποκειμενικη αποψη)!

Αναμενουμε τον καινουριο δισκο του Παυλιδη να ακουσουμε και το "καλοκαιρι" σε καλη ποιοτητα (Κωστα ;))
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Πέμ Απρ 16, 2009 3:39 pm

ναι φυσικα το ..μια ματια σαν βροχη..ειναι κορυφαιο αλμπουμ πιστευω κι εγω το καλυτερο των σπαθιων...
αλλα και το λαιβ του απο το θεατρο της συρου ειναι σουπερ για μενα,οπως και τα δυο προσωπικα του,απλα ηθελαν το χρονο τους
εκανε μια στροφη στη καριερα του και δεν θεωρω οτι κοροιδευει καποιον... χρειαζετει διαφορετικη προσεγγιση στα καινουρια του κομματια...τελος παντων ειναι τεραστια κουβεντα αυτη...
mitsos zoup

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Πέμ Απρ 16, 2009 4:51 pm

Πιστευω πως τις επιλογες ενος καλλιτεχνη,περα απο την υποκειμενικη κριση του καθενος, μπορει να τις κρινει καλυτερα ο χρονος ! 12 χρονια μετα την κυκλοφορια του Μια ματια σαν βροχη, συμφωνουμε πως ειναι ενα απο τα κορυφαια αλμπουμ των σπαθιων και της σκηνης γενικοτερα. Ο χρονος πιστευω θα ειναι αυτος που θα δικαιωσει ή οχι την σολο 'καριερα' του παυλιδη και αυτα που κανει με τους B-movies! θεωρω πως στα δυο προσωπικα του εχει δωσει καλα τραγουδια οπως ο Κηπουρος, το αερικο, η μικρη μας πολιτεια,η μοχα κ.α αλλα δεν μπορω να τα συγκρινω με τα αλμπουμ των σπαθιων!! Σιγουρα προσωπικοτητες σαν τον Παυλιδη θα εχουν αποδοχη απο το κοινο και χωρις το συγκροτημα που τους ανεδειξε (βλεπε Αγγελακας)!το θεμα ειναι ομως κατα ποσο θα μεινουν αυτα που εχουν κανει οταν "κοπασουν οι φωνες"! who knows :roll:
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό fofonka την Σάβ Απρ 18, 2009 11:37 pm

mitsos zoup έγραψε:το λαιβ του απο το θεατρο της συρου ειναι σουπερ για μενα

Σίγουρα είναι.. Ξέρω πολλούς που ενώ δεν τους αρέσει ο Παυλίδης ή δεν ακούνε ελληνικά, με το live έφαγαν κόλημα.. Φυσικά κ στα live έχει τρομερή παρουσία..
fofonka
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Κυρ Απρ 19, 2009 7:32 pm

περιμενω πως και πως να εμφανιστει καπου ξανα για να τον ακουσουμε ξανα...
καθεσαι κατι φορες σπιτι με καφε και τσιγαρο,ακους το λαιβ του και πραγματικα ειναι σαν να ταξιδευεις καπου μακρια...
mitsos zoup

Δημοσίευσηαπό fofonka την Κυρ Απρ 19, 2009 7:39 pm

Στο τελευταίο live που πήγα έπαιξε πολύ πιο ήρεμα από το προηγούμενο.... Ίσως όταν βγει ο δίσκος κ μάθουμε για τα κλά τα κομμάτια να το βλέπουμε αλλιώς.. Άντε να βγει κ το dvd..
fofonka
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Κυρ Απρ 19, 2009 7:52 pm

χρονια πολλα καταρχας παιδια σ ολους σας...
για το γκαγκαριν μιλας φοφονκα ?αν ναι ηταν αρκετα ηρεμα αλλα προσωπικα γουσταρα στα τερματα...
mitsos zoup

Δημοσίευσηαπό fofonka την Κυρ Απρ 19, 2009 7:53 pm

μπα όχι gagarin... Από σαλόνικα μεριά.....
fofonka
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mitsos zoup την Κυρ Απρ 19, 2009 8:00 pm

για το dvd ξερω ναι...
δεν εχω διαβασει καπου για καινουριο αλμπουμ του...ξερει κανεις κατι...
να το εχουμε στο νου μας...
mitsos zoup

Δημοσίευσηαπό fofonka την Κυρ Απρ 19, 2009 8:11 pm

Εντάξει, θέμα χρόνου είναι να βγει.. Με την εταιρία που'χει μπλέξει :D .... ήδη έχει παίξει περίπου 8-9 καινούργια κομμάτια στα live του
fofonka
Site Admin

Δημοσίευσηαπό scorpion την Κυρ Απρ 19, 2009 9:50 pm

Το "Μια ματια σα βροχη" το κατατασσω μεσα στους 5 καλυτερους δισκους της Ελληνοφωνης ροκ σκηνης

palianthrwpe kai gw mesa stous 5 kalyterous to katatassw einai to kalytero gia mena apo ksilina spathia kai to ksessaloniki den einai kai kati to toso idiaitero.. (proswpikh apopsh)
scorpion

Δημοσ.: 29
Εγγραφη: Πέμ Απρ 09, 2009 11:55 pm

Δημοσίευσηαπό palianthrwpos την Κυρ Απρ 19, 2009 10:19 pm

Συμφωνω το Ξεσσαλονικη εχει περισσοτερα χιτακια! Νταξ εχει την φαση του αλλα οι επομενοι δισκοι ειναι σαφως καλυτεροι ;)
Άβαταρ μέλους
palianthrwpos
Site Admin

Επόμενο

Επιστροφή στην Συγκροτήματα - Kαλλιτέχνες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες